Światło w czystej postaci - nowoczesne lampy BRYCE

852 odwiedzin
24 Sep 2015

Im mniej, tym lepiej – to słowa, które idealnie oddają ducha minimalistycznych koncepcji. Nie zawsze bowiem zastosowanie większej ilości rozwiązań, pozwala osiągnąć bardziej korzystny efekt, zwłaszcza w przypadku aranżacji wnętrz. 

Niewychodzący z mody już od kilku sezonów chłodny, ascetyczny styl, który bazuje na tej zasadzie, zainspirował również projektantów marki Nowodvorski Lighting. Najnowsza kolekcja lamp BRYCE hołduje geometrycznym kształtom i stonowanym kolorom.

Chłodne spojrzenie na wnętrza

Minimalizm, który pojawił się z dużym natężeniem w sztuce lat 60-tych XX wieku, był odpowiedzią na pęd życia i wszechobecny konsumpcjonizm. Odwoływał się do harmonii, spokoju i perfekcji w każdym calu. Kompozycje oparte na prostych, niekiedy wręcz ascetycznych obrazach szybko zadomowiły się również w aranżacji wnętrz, zastępując przesycone dekoracjami kolorowe stylizacje. Minimalistyczne pomieszczenia to geometryczne kształty bazujące na podstawowych figurach, takich jak koło, prostokąt i trójkąt, gładkie powierzchnie i tylko niezbędne akcesoria wyposażenia. Nie ma w nich miejsca na przedmioty pełniące jedynie funkcję dekoracji. Rolę tę przejmują natomiast elementy użytkowe w postaci mebli, czy oświetlenia. Nie oznacza to jednak, że są to aranżacje nudne i pozbawione polotu, wręcz odwrotnie umiejętne zestawienie kolorów i zabawa formą pozwalają uzyskać ciekawy rezultat. Najnowsza kolekcja lamp BRYCE marki Nowodvorski Lighting doskonale wpisuje się w ten popularny również współcześnie nurt. Oprawy oświetleniowe o formie  wydłużonego sześcianu pozbawione są zbędnych dekoracji, a  jednak ozdobny efekt uzyskano dzięki efektownym abażurom wykonanym z lakierowanej stali, których końcówkę wieńczy delikatny pasek ze szkła. Połączenie stali  i szkła, czyli dwóch charakterystycznych dla minimalizmu materiałów sprawia, że długie, smukłe lampy BRYCE marki Nowodvorski Lighting nie tylko rozświetlą, ale i uzupełnią wystrój nowoczesnych wnętrz.

Minimum dekoracji – maksimum formy

Minimalizm mimo, że rezygnuje z dużej ilości dekoracji, nie jest stylem nudnym i pozbawionym artyzmu. Połączenie różnorodnych ozdób zastępuje w tym wypadku zabawa formą i tworzenie ciekawych kompozycji modułowych z elementów o powtarzalnych kształtach i kolorach. Kolekcja lamp BRYCE marki Nowodvorski Lighting doskonale wpisuje się w ten nurt, a bogactwo proponowanych rozwiązań pozwala tworzyć minimalistyczne kompozycje o bogatym wyrazie. Oprawy oświetleniowe z najnowszej kolekcji Nowodvorski Lighting dostępne są aż w 18 wersjach – 9 pojedynczych zwisach na prostym zawieszeniu oraz 9 plafonach. Dodatkowo, obie propozycje oferowane są w 3 najbardziej charakterystycznych dla kompozycji minimalistycznych kolorach – white, graphite oraz concreto. Na tym jednak możliwość wyboru się nie kończy, bowiem każda wersja kolorystyczna posiada 3 propozycje rozmiarowe – S, M oraz L.  

W przypadku pojedynczych zwisów lampy mają wymiary 90x6x21 cm, 105x6x41 cm, 105x6x61 cm, a w przypadku plafonów są to 21x6 cm, 41x6 cm, 61x6 cm. Taka różnorodność pozwala, mimo ascetycznej formy pozbawionej zbędnych dekoracji, na stworzenie przyciągających wzrok kompozycji. Lampy doskonale prezentują się w zestawieniu kilku opraw oświetleniowych jednocześnie. Można łączyć 2-3 identyczne oprawy lub pokusić się o odrobinę aranżacyjnego szaleństwa i stworzyć zestawienie składające się z modeli o różnych wielkościach lub kolorach.

Prostota, geometria i stonowane barwy to znak rozpoznawczy wyrafinowanego stylu minimalistycznego. Kolekcja najnowszych lamp BRYCE marki Nowodvorski Lighting jest tego doskonałym przykładem.

LAMPY BRYCE I zwis S

Wysokość: 90 cm

Szerokość: 6 cm

Liczba źródeł światła: 1

Kolory: white, graphite, concrete

Cena detaliczna: 88,56 zł

LAMPY BRYCE I zwis M

Wysokość: 105 cm

Szerokość: 6 cm

Liczba źródeł światła: 1

Kolory: white, graphite, concrete

Cena detaliczna:   105,17 zł

 

LAMPY BRYCE I zwis L

Wysokość: 105 cm

Szerokość: 6 cm

Liczba źródeł światła: 1

Kolory: white, graphite, concrete

Cena detaliczna:   123,62 zł

 

LAMPY BRYCE plafon S

Wysokość: 21 cm

Odległość od ściany: 6 cm

Liczba źródeł światła: 1

Kolory: biały,  czarny, concrete

Cena detaliczna:   71,96 zł

LAMPY BRYCE plafon M

Wysokość: 41 cm

Odległość od ściany: 6 cm

Liczba źródeł światła: 1

Kolory: biały,  czarny, concrete

Cena detaliczna:   88,56 zł

LAMPY BRYCE plafon L

Wysokość: 61 cm

Odległość od ściany: 6 cm

Liczba źródeł światła: 1

Kolory: biały,  czarny, concrete

Cena detaliczna:   107,01 zł

www.nowodvorski.com


Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się