Światło z wnętrza ziemi - kolekcja lamp Globe

860 odwiedzin
24 Sep 2015

Wnętrza w stylu high-tech charakteryzujące się ascetyczną formą i supernowoczesną stylistyką, bardzo często inspirowane są tematyką kosmosu. Nie ma w nich miejsca na zabawę kolorem czy fakturą. Dominują za to gładkie powierzchnie, stalowe i szklane przedmioty o prostych, geometrycznych kształtach, a główną rolę odgrywa światło.

Takie są również lampy z kolekcji Globe marki Nowodvorski Lighting, których kuliste klosze z rozżarzonym wnętrzem rozświetlą blaskiem kosmiczne kompozycje.

(Nie)ziemskie lampy

Teorie geocentryczne stawiały w centrum wszechświata idealnie kulistą ziemię z rozgrzanym jądrem wewnątrz. Stylizacje w duchu high-tech, skupiające się w dużej mierze na symetrycznych, rozmieszczonych centralnie układach geometrycznych przedmiotów są w dużej mierze  przeniesieniem do współczesnych wnętrz tak przyjętego kosmicznego porządku. Rolę kluczowego punktu tego typu kompozycji mogą z powodzeniem stanowić lampy z serii Globe marki Nowodvorski Lighting. Wiszące oprawy oświetleniowe Globe emanują prostotą, a jednocześnie zachwycają bogactwem formy. To pojedyncze zwisy umocowane na subtelnym  zawieszeniu z tworzywa sztucznego w kolorze chromu. Ich sedno stanowi jednak perfekcyjnie wyprofilowany, kulisty klosz wykonany ze szkła. Ciekawy efekt uzyskano dzięki pokryciu części powierzchni klosza kryjącą warstwą w kolorze chromu lub miedzi, fragment lampy pozostawiając natomiast przeźroczysty. W ten sposób oprawy prezentują się bardzo atrakcyjnie zarówno przy włączonym, jak i przy zgaszonym świetle. Jednocześnie w dyskretny sposób ukryta została żarówka i jej mocowanie.

 

Układ świetlnych planet

Lampy Globe marki Nowodvorski Lighting inspirowane symetrią ciał niebieskich nie tylko kształtem nawiązują do planetarnego układu. Kolekcja składa się z czterech różnorodnych propozycji – srebrnych opraw Globe w rozmiarze S oraz M oraz dwóch wersji w kolorze miedzi, Globe cooper S oraz Globe cooper M. Wszystkie lampy mają tę samą wysokość i różnią się jedynie wielkością szklanego klosza, analogicznie średnica wynosi 20 cm dla modelu S oraz 25 cm dla modelu M. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko na dobór oprawy odpowiedniej do wysokości i gabarytów pomieszczenia, ale również otwiera szereg możliwości aranżacyjnych i tworzenia świetlistych konstelacji. Długie zwisy wykorzystać można bowiem jako pojedyncze źródło światła, umieszczając je w centralnym punkcie salonu, jadalni czy kuchni lub też zestawiając ze sobą kilka lamp, tworząc niepowtarzalną kompozycję o nowoczesnym charakterze. Miksować możemy ze sobą różne opcje kolorystyczne, jak i wymiarowe. W minimalistycznych wnętrzach stworzyć można monochromatyczny, linearny układ dwóch lub trzech lamp. Natomiast w pomieszczeniach awangardowych pokusić się można na mieszankę lamp w wersji srebrnej i miedzianej oraz połączenie modeli o różnych rozmiarach szklanego klosza. Dla urozmaicenia, rezygnując z liniowego ułożenia, rozmieścić je można niesymetrycznie, uzyskując  w ten sposób efektowe oświetlenie, które z pewnością stanie się przyciągającym uwagę sercem pomieszczenia.

Współcześni dekoratorzy wnętrz inspiracji szukają wszędzie – w szlacheckich dworkach, królewskich pałacach, czy wiejskich chatach. Nowoczesne stylizacje skłaniają się natomiast bardziej w stronę ekstrawaganckich form  kojarzonych z laboratorium, halą przemysłową, czy też, jak w przypadku stylu high-tech, ku futurystycznej wizji przyszłości.

W nurt ten doskonale wpiszą się lampy z kolekcji Globe marki Nowodvorski Lighting, które nie tylko tworzywem i kolorem podkreślą charakter awangardowego wnętrza, ale również budową nawiążą do astronomicznych ciał niebieskich.

LAMPY GLOBE MARKI NOWODVORSKI LIGHTING:

Globe S

Wysokość: 115 cm

Średnica: 20 cm

Cena detaliczna: 84,87 zł brutto

Globe M

Wysokość: 115 cm

Średnica: 25 cm

Cena detaliczna:  86,72 zł brutto

Globe S cooper

Wysokość: 115 cm

Średnica: 20 cm

Cena detaliczna: 108,86 zł brutto

Globe M cooper

Wysokość: 115 cm

Średnica: 25 cm

Cena detaliczna: 119,93 zł brutto

www.nowodvorski.com

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się