Święta po swojemu

1006 odwiedzin
23 Sep 2015


Wcale nie tak dawno pożegnaliśmy się z bożonarodzeniową choinką, a już zaczynamy myśleć o następnej. Bożonarodzeniowe drzewko to najpiękniejsza świąteczna dekoracja, ale też nie jedyna. Jeśli chcesz, żeby świąteczny wystrój Twojego domu był wyjątkowy, zrób dekoracje własnoręcznie. Będą niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju i na pewno piękne, jeśli powstaną z siatki Hexanet. 

Wysokiej jakości pleciona siatka Hexanet firmy Betafence dzięki sześciokątnym oczkom ma dekoracyjny charakter, a stworzone z niej ozdoby wyglądają bardzo elegancko. Jest wyjątkowo elastyczna, dzięki czemu łatwo z niej wymodelować nawet dość precyzyjne kształty. Dostępna jest w kilku rozmiarach oczek – od 1,3 x 1,3 cm do 5 x 5 cm – dzięki czemu z łatwością dopasujesz ją do swojego projektu świątecznej dekoracji. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na wykorzystanie siatki Hexanet, podpowiemy, co można z niej zrobić.

Choinka

Świerk lub jodła nie musi być wcale jedyną choinką w Twoim domu. Możesz także przygotować choinkę z ocynkowanej siatki Hexanet, którą postawisz na stoliku czy komodzie. Jak ją zrobić? Wystarczy z siatki o dość drobnych oczkach wyciąć kwadrat  (im większy, tym większa będzie choinka) obcinaczkami do drutu, zwinąć go w stożek, połączyć nachodzące na siebie warstwy cienkim drutem, tak, aby siatka się nie rozwinęła, a jej brzegi przylegały do siebie, i wyrównać siatkę u podstawy.

Teraz czas na dekoracje choinki – tutaj liczy się Twoja fantazja. Możesz ją udekorować np. szyszkami pomalowanymi sprayem na srebrno lub biało (do ogonków szyszek dołącz cienki drut wygięty jak haczyk, który zawiesisz na siatce) i lampkami LED, a całość możesz owinąć łańcuszkiem z jednobarwnych piórek. Do dekoracji choinki z siatki Hexanet możesz też wykorzystać gałązki ostrokrzewu i jemioły, wkładając je w oczka siatki.

Twoja choinka może mieć dowolny kolor – po jej wymodelowaniu, przed zawieszeniem dekoracji, pomaluj ją farbą w sprayu (także od wewnątrz) i pozostaw do wyschnięcia.

Ozdoby na choinkę i nie tylko

Jeśli znudziły Ci się zwykłe bombki, z siatką Hexanet stworzysz naprawdę ciekawe ozdoby. Wystarczy nieco wyobraźni. Z trzech małych trójkątów równoramiennych różnej wielkości możesz przygotować uroczą choinkę – przymocuj drucikiem trójkąty według wielkości tak, aby na górze był najmniejszy, a na dole największy, a czubki środkowego i ostatniego nachodziły na poprzedni trójkąt. Do czubka pierwszego trójkąta przymocuj drucik i zahacz na choince lub gałązkach w wazonie.

Z siatki Hexanet możesz przygotować też świąteczne aniołki – doskonałe do udekorowania wigilijnego stołu, a także do obdarowania najbliższych. Aby je wykonać, przygotuj z siatki mały stożek zwinięty z kwadratu siatki o drobnych oczkach, złącz drucikiem tak, aby się nie rozwinął i przytnij w dole na równą długość. Za główkę może posłużyć masa solna lub drewniana kulka (wywierć w niej dziurkę, nałóż dobry klej i wciśnij na czubek stożka). Oczka i buzię aniołka możesz wyrysować srebrnym flamastrem. Skrzydełka przygotuj z wyciętego w ich kształcie szablonu, oklejonego białymi piórkami. Przytwierdź z tyłu aniołka drucikiem i anielska dekoracja gotowa!

Dekoracyjna osłona doniczki z choinką

Jeśli zdecydowałaś się na choinkę w doniczce, możesz wykorzystać ocynkowaną siatkę hexanet do efektownego zamaskowania doniczki. Wystarczy postawić doniczkę na arkuszu gładkiej bibuły (np. w kolorze czerwonym) lub kawałku organtyny, przyłożyć do doniczki i dodatkowo owinąć pasmem siatki Hexanet. W ten sam sposób możesz także ozdobić wazon na świąteczny stół lub osłonkę doniczki z gwiazdą betlejemską. Najładniej prezentować się będzie siatka ocynkowana, ale jeśli do Twojego wystroju pasuje inny kolor – pomaluj siatkę sprayem.

Świąteczny świecznik

Jeśli chcesz, żeby Twój stary świecznik nabrał nowego blasku, możesz wymodelować dla niego osłonę z siatki o drobnych oczkach. Do jego dekoracji użyj gałązek ostrokrzewu, szyszek, błyszczących koralików. Możesz także owinąć pasmem siatki grubą świecę, postawić ją na talerzu, a wokół niej poukładać szyszki lub gałązki choinki.


Przy wigilijnym stole

Śnieżnobiały obrus, świąteczna zastawa, a wśród niej spiralnie ułożony cienki pasek siatki Hexanet o najdrobniejszych oczkach. Koniecznie pomalowany sprayem na złoty kolor. Taka dekoracja jest bardzo prosta w przygotowaniu, a będzie niezwykłym akcentem wśród tradycyjnych 12 potraw. Możesz nią udekorować także prezenty pod choinką.

Świąteczna serpentyna

Wytnij pas siatki Hexanet o szerokości ok 10 cm, zwiń w rulon i rozłóż jak serpentynę. Możesz nią udekorować okno, przymocowując siatkę z obu stron karnisza, lub przygotować z niej dekorację ogrodzenia swojej posesji. Taka serpentyna pięknie będzie się prezentować ze światełkami typu LED, a także udekorowana szyszkami lub gałązkami choinki.


Noworoczny toast

Sylwester i Nowy Rok także wymagają świątecznej oprawy. Czy będziesz świętować w gronie najbliższych czy też organizujesz huczne przyjęcie, z pewnością chciałabyś, aby noworoczny toast był wyjątkowy. Z pewnością taki będzie, gdy udekorujesz butelkę szampana pomalowaną na złoty kolor siatką Hexanet o drobnych oczkach. Ponieważ siatka jest elastyczna, bez problemu dopasujesz ją do kształtu butelki.

Pomysłów na niezwykłe dekoracje jest dużo więcej, z pewnością niejeden przyszedł Ci już do głowy. Jeśli potrzebujesz więcej inspiracji i informacji o siatkach Hexanet, zajrzyj na www.ogradzamy.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się