Tęcza kolorów w kuchni i łazience

1104 odwiedzin
25 Sep 2015

Kuchnie i łazienki w odcieniach bezpiecznych beżów już dawno odeszły do lamusa. Polacy coraz chętniej sięgają po nowe, czasem – łagodnie mówiąc – dość odważne kolory wyposażenia wnętrz.

I o ile w sypialni, salonie często spotkać można ferie barw, do innych pomieszczeń wkraczają bardziej nieśmiało, choć kolorowych propozycji dla nich nie brakuje. Poniżej kilka ciekawych aranżacji kuchni i łazienki w szalonych barwach.

Fiolet? Róż? To zdecydowanie propozycja dla odważnych. Jeszcze bardziej odważne są akcenty kolorów neonowych, które od kilku sezonów zajmują ważne miejsce na letnich pokazach światowych projektantów.  Jak połączyć ostre barwy, by nie stwarzać wrażenia kiczu? Dobierać do nich stonowane dodatki. Zlewy w neutralnych kolorach (beżowym oraz grafitowym) lub kolumny prysznicowe w bieli.

Fioletowe kuchnie

Niezależnie od odcienia fioletu w kuchni – pastelowego czy intensywnie jagodowego sprawdzą się w ich otoczeniu dodatki i elementy wyposażenia, np. zlewy granitowe w neutralnych kolorach. O ile z delikatnymi barwami pastelowymi świetnie komponował się będzie się neutralny w charakterze zlewozmywak beżowy, o tyle przy mocnych akcentach kolorystycznych – intensywnym fiolecie i neonowych dodatkach – charakter całości doskonale podkreśli ciemna, zdecydowana barwa zlewu.

Zlew_Trzynastka_Laveo

Różowa łazienka

Róż to zdecydowanie propozycja dla odważnych. Przez wzgląd na swoje konotacje wybór rozwiązania z tej palety to zdecydowanie propozycja dla odważnych. Świetnie jednak róż poradzi sobie w otoczeniu neutralnej barwy, np. szarości. Doskonałym zaś dopełnieniem różowo-szarej  kompozycji będą stalowe lub białe dodatki. W aranżacji łazienki w różu ekspert Laveo zaproponował biały panel prysznicowy oraz klasyczną armaturę.

Lazienka_z_panelem_Laura_Laveo

Koloru nie należy się bać. Jak wskazują wszelkie badania dokumentujące wpływ barw na nastrój – kolorem można skutecznie poprawić samopoczucie, pobudzić wyobraźnię, koncentrację czy zwiększyć poziom energii witalnej. A ponieważ propozycji na kolorowe wnętrza sanitarne nie brakuje – warto zainwestować w dobre samopoczucie!

Więcej na www.laveo.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się