Tempur-Fit Light – przykryj się latem!

1022 odwiedzin
23 Sep 2015

Wysoka temperatura latem nie sprzyja zasypianiu. Szukając optymalnej, przewracamy się z boku na bok, przykrywamy i odkrywamy na zmianę, zaburzając sen, który powinien regenerować organizm. Odpowiedzią na ten problem może być letnia termoregulacyjna kołdra Tempur Fit-Light.

Tempur-Fit Light to specjalna kołdra dedykowana na ciepłe noce. Materiał, z którego jest wykonana, powstał na bazie technologii Temprakon®, dzięki czemu posiada właściwości termoregulacyjne. Oznacza to, że bez względu na pogodę możemy spać pod przykryciem, ponieważ absorbuje ono nadmiar ciepła wytworzonego przez nasze ciało i uwalnia je, gdy temperatura spada. Jednocześnie utrzymuje wilgotność na optymalnym poziomie. Umożliwia to warstwa zaawansowanych technologicznie cząsteczek – Thermocules.

Kołdra Tempur-Fit Light wypełniona jest specjalnym puchem syberyjskim wysokiej jakości o gramaturze 100g/m2. Powstał on w regionie, gdzie notuje się ekstremalnie niskie temperatury (nawet minus 50° C), co gwarantuje dużą puszystość. Aktywna strona pokrycia (termoregulacyjna) wykończona jest czerwoną lamówką i narożną metką. Łatwo ją rozpoznać, przykładając ręce po obu stronach – chłodniejsza jest aktywna.

Utrzymanie jej w czystości także nie jest trudne. Kołdrę można prać w pralce przy użyciu delikatnych środków, stosowanych np. do wełny lub puchu i odwirować na niezbyt wysokich obrotach. Drobne plamy najlepiej usuwać przy użyciu wilgotnej gąbki. Pokrycie zabezpieczono warstwą materiału zapobiegającego wypadaniu puchu, która stanowi jednocześnie barierę ochronną przeciw wnikaniu roztoczy do jej wnętrza.

Technologia wykorzystana w kołdrze Tempur-Fit Light została stworzona w instytucie badań kosmicznych NASA. Stosowano ją do wypełnienia kombinezonów astronautów podczas „kosmicznego spaceru”. Dzięki temu posiada prestiżowy certyfikat Amerykańskiej Fundacji Kosmicznej.

Kołdra Tempur-Fit Light

Pozostałe certyfikaty:

  • Oeko Tex Standard 100 – nie wydziela substancji szkodliwych dla zdrowia
  • NOMITE – produkt hipoalergiczny
  • Downfresh – spełnia wymogi najwyższej jakości i czystości

Standardowy rozmiar/cena:

  • 135x200 – 989,00 zł
  • 155x200 – 1159,00 zł
  • 200x200 – 1479,00 zł
  • 200x220 – 1649,00 zł

Gwarancja: 3 lata

Więcej na www.tempur.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: 03 Jun 2016

Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się