Trend: typografia, czyli kiedy wnętrze mówi

1168 odwiedzin
12 Nov 2017

Motywujące plakaty, meble w kształcie liter czy roleta wyglądająca jak… tablica u okulisty. Techniki drukarskie podbijają świat wnętrz. Nic dziwnego, dzięki nim w prosty i często zabawny sposób możemy uczynić nasze mieszkanie niepowtarzalnym.


Wyraź siebie!


 Rozwój internetu i social mediów daje nam wiele możliwości ekspresji, przede wszystkim za pomocą słów i obrazów. Podobnie nasz strój, który również może „mówić” przy pomocy wciąż modnych nadruków. Dlaczego więc nie uczynić naszych mieszkań miejscem twórczej ekspresji? Przeskalowane litery, znaki i hasła to prosta i efektowna dekoracja, która nada wnętrzu charakteru bez nadwyrężania domowego budżetu. Mogą to być drewniane podświetlane litery, chmury słów na ścianie albo kolaże wykonane ze zdjęć, ulubionych cytatów i innych inspirujących treści.


Roleta z nadrukiem fot. Franc Gardiner


Własna szkolna tablica, na której można pisać, co tylko chcemy, a może prawdziwy hit wnętrzarski − tablica okulistyczna? Motywacyjne plakaty, cytaty czy pocztówki w ramkach z różnych bajek stworzą ze ściany w salonie prywatną galerię sztuki. Możemy zestawić je z fotografiami i ilustracjami. Typografia to bogactwo możliwości. Łączenie różnych krojów, kolorów i rodzajów pisma to świetna zabawa, która gwarantuje niebanalny efekt.

Domowy regulamin 


 Typografia jest nie tylko sposobem personalizacji wnętrza, ale też formą komunikacji. Hasła na ścianach kuchni czy sypialni mogą być swoistym domowym regulaminem, manifestem lub odręcznymi wiadomościami zapisanymi na czarnej tablicy w kuchni. Komunikatem, mottem, słowem, które z rana wprowadzi nas w dobry humor. Znaków możemy również użyć jako drogowskazu dla gości, w zabawny sposób nawiązując do szyldów z kawiarni, neonów czy symboli środków komunikacji, np. londyńskiego metra, które wprowadzą wielkomiejski klimat. A czasem wystarczy… własne imię, odręczny podpis na ścianie pokoju, który przypomni, kto tu mieszka. Taki pomysł może przypaść do gustu szczególnie najmłodszym domownikom.


Litery nie tylko na ścianie 


Napisy na ścianie można wykonać samodzielnie, resztę znajdziemy na zakupach. Poza domową galerią warto zainwestować w designerski mebel np. półki na książki w kształcie liter lub ozdobić zwykłe meble. − Możemy skorzystać z naklejek z nadrukiem wykonanych z folii samoprzylepnej Easy Dot. Można używać jej wielokrotnie, przykleić zarówno na ścianę, jak i meble czy inne powierzchnie płaskie. To prosty sposób na szybką i niedrogą metamorfozę wnętrza – mówi Leszek Jarema z firmy Franc Gardiner, producenta osłon wewnętrznych i rozwiązań dekoracyjnych.


Na rynku znajdziemy również inne artykuły wyposażenia wnętrz i tekstylia, m.in. lampy, rolety na okno lub poduszki z możliwością indywidualnego nadruku. Dzięki temu stworzymy niepowtarzalne dodatki do wnętrz. Równie efektownie wyglądają też tablice lightbox z załączonymi literami i cyframi, które można dowolnie układać. Typograficzne dekoracje świetnie prezentują się w loftach, ale nadadzą charakteru również wnętrzom w stylu skandynawskim czy rustykalnym. Pasują wszędzie.

Więcej informacji na www.francgardiner.com

Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się