Twój inteligentny dom - system PRESTO

857 odwiedzin
25 Sep 2015

System presto to jeden z najnowocześniejszych systemów kierowania budynkiem. Jego działanie oparte jest na jednokierunkowej komunikacji głosowej pomiędzy systemem a użytkownikiem jak np. w nawigacji samochodowej oraz na zastosowaniu magistrali przemysłowej CAN do transmisji sygnału pomiędzy poszczególnymi urządzeniami systemu.

Głównym elementem systemu jest multiłącznik – inteligentne urządzenie elektroniczne służące do sterowania wewnętrznymi instalacjami budynku, jak sterowanie roletami, ogrzewaniem, gniazdami, oświetleniem, daje możliwość definiowania stref chronionych, jak i również zadba o bezpieczeństwo naszego domu, gdyż posiada możliwość podpięcia do niego czujników; zalania, dymu, gazu, tlenku węgla, ruchu czy zmierzchowego. Multiłącznik jest bardzo prosty w obsłudze poprzez przyciśnięcie pokrętła przechodzimy do kolejnych funkcji, z kolei przekręcając go zmieniamy nastawy danej funkcji, a o aktualnym położeniu w menu oraz bieżących nastawach jesteśmy informowani komunikatem głosowym. Wszystkimi multiłącznikami możemy zarządzać za pomocą sterownika centralnego. Dzięki niemu uzyskujemy zdalną kontrolę nad nimi czyli w bardzo prosty sposób możemy np.: wyłączyć oświetlenie, zamknąć czy otworzyć rolety w konkretnym pomieszczeniu, wyłączyć gniazda, bardzo ważnym jest również fakt, iż jego zastosowanie umożliwia nam również tworzenie dogodnych planów kalendarzowych oraz definiowania tzw. cyklu tygodniowego. Plany mają postać trzech trybów: praca, wolne i wyjazd, którym przyporządkowujemy odpowiadające nam harmonogramy pracy ogrzewania oraz rolet, co pozwala nam na ograniczenie kosztów ogrzewania oraz dopasowanie położenia rolet do stosownych okoliczności. Sterownik centralny posiada zdolność sterowania wszystkimi funkcjami mulitłączników:

 

  • Oświetlenie – szybkie przełączanie scen świetlnych
  • Ogrzewanie – zmiana trybu pracy
  • Rolety – dziesięciostopniowa ich regulacja
  • Gniazda wtyczkowe – załączanie i wyłączanie napięcia w określonych obwodach instalacji
  • Kontrola dostępu – załączanie i wyłączanie kontroli stref chronionych wraz z powiadamianiem o ich ewentualnym naruszeniu
  • Interkom – załączanie i wyłączanie funkcji połączenia głosowego w danym multiłączniku
  • Dzwonek – załączanie i wyłączanie funkcji „masz gościa” w danym multiłączniku oraz zdalne powiadamianie o wizycie
  • Alarmy – zdalne powiadamianie o zagrożeniu: zalanie, gaz, tlenek węgla, pożar.

 

Funkcję zdalnego panelu sterowania może pełnić dowolny tablet oparty na systemie operacyjnym Windows czy też komputer osobisty, natomiast zdalne sterowanie z urządzeń opartych na systemach Android czy iOS może odbywać się na zasadzie udostępnienia pulpitu na urządzeniu połączonym z lokalną siecią domową. Niezależnie, gdzie się znajdujesz, możesz mieć kontrolę nad tym co dzieje się w Twoim domu. Stosując moduł centralnego sterowania, zyskujesz możliwość zdalnego podglądu i pełnej regulacji automatyki domowej.

Bardzo istotną zaletą systemu Presto jest fakt, iż nie wymaga on poprowadzenia dedykowanej instalacji elektrycznej, jedynym odstępstwem jest konieczność poprowadzenia dodatkowego czterożyłowego kabla informacyjnego (np.: skrętki) pomiędzy multiłącznikami i modułami komunikacyjnymi znajdującymi się w rozdzielnicy głównej i rozdzielaczu CO. Fakt ten pozwala cieszyć się dogodnościami systemu Presto w każdym domu, bez konieczności generalnego remontu. W każdej chwili istnieje możliwość rozbudowy, ale i również ograniczenia funkcji systemu, a w skrajnych przypadkach całkowitej rezygnacji z niego i powrotu do tradycyjnych rozwiązań.

System Presto wyróżnia intuicyjna, głosowa komunikacja, dobór funkcji i ustawień poprzez urządzenia mobilne, ponadprzeciętna niezawodność zapożyczona z systemów przemysłowych, możliwość stopniowej rozbudowy, a przede wszystkim prostota i konkurencyjna cena.

Instalując system Presto zyskujesz szereg udogodnień, które sprawią, że mieszkańcy Twojego domu poczują się jeszcze bardziej bezpiecznie i komfortowo.

Więcej informacji o systemie znajdziesz na www.ospel-presto.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się