W industrialnym klimacie, czyli spoty halogenowe Mirim

769 odwiedzin
24 Sep 2015

We wnętrzu urządzonym w nowoczesnym czy minimalistycznym stylu oświetlenie odgrywa niezwykle istotną rolę. Rozświetla przestronne, pozbawione dodatków powierzchnie, nadając im przytulności. W kameralnym pomieszczeniu natomiast punktowo zaznacza najważniejsze elementy czy strefy.

Spoty halogenowe Mirim marki Nowodvorski Lighting doskonale sprawdzą się w obu przypadkach, a ich surowe wykończenie wzorowo wpisze się w industrialny klimat.


Nowoczesność niejedno ma imię

Nowoczesne wnętrza charakteryzują się przede wszystkim prostotą wykończenia. Nie oznacza to jednak, że taki efekt jest łatwy do uzyskania. To nie są po prostu pomieszczenia pozbawione mebli i dodatków. Tu każdy z elementów ma jasno przypisaną funkcję, a przy tym jest niezwykle czysty w formie, nie zaburzając swoją obecnością całej aranżacji i uzyskanej harmonii. Dla niektórych są one zbyt surowe, innych zachwycają koncepcją i myślą twórczą, która pozwala uzyskać efekt tak estetyczny, jak i praktyczny. Jednak styl nowoczesny to nie tylko proste, geometryczne formy. Jego odmian wymienić można kilka, nierzadko różnią się one dosłownie szczegółami. Nie bez kozery można również stwierdzić, że wciąż powstają nowe odłamy nowoczesnego stylu. Kierunek minimalistyczny, futurystyczny, skandynawski, industrialny kojarzony z loftami to tylko niektóre z nich. Łączy je jednak kilka głównych cech, wśród których wyróżnić można m.in. kult przestrzeni i świetlistości. W obu przypadkach niezwykłą wagę odgrywa odpowiednio dobrane oświetlenie, od którego nierzadko zależy powodzenie całej kompozycji.   

Klimat odpowiednio podkreślony

Duża przestrzeń wymaga odpowiedniej oprawy, aby nawet w wieczornych godzinach sprawiała wrażenie rozległej. Nieliczne elementy dekoracyjne, jak np. faktura ścian, klimatyczne wnęki czy ozdobne, geometryczne kształty potrzebują subtelnego podkreślenia. Poza tym nie należy zapominać, iż w takim wnętrzu liczy się przede wszystkim funkcjonalność. Kolekcja spotów halogenowych Mirim doskonale odpowiada na te potrzeby, wpisując się jednocześnie swoim wzornictwem w klimat nowoczesnego, industrialnego wnętrza. Lampy wykonane z niklowanej stali o satynowym wykończeniu pięknie uzupełniają aranżację swoją surowością i chłodnym wyrazem, spełniając jednocześnie praktyczne potrzeby domowników. Z jednej strony nie zakłócają oszczędnego w dodatki wnętrza, z drugiej natomiast dyskretnie przykuwają wzrok tworząc spójną kompozycję z pozostałymi elementami. Ich prosta forma dobrze sprawdzi się również w pomieszczeniach urządzonych w klasycznym stylu – w tym przypadku wtopią się w otoczenie pełniąc głównie funkcjonalną rolę.

Funkcjonalnie i ze smakiem

W kolekcji lamp Mirim marki Nowodvorski Lighting znajdziemy trzy rodzaje spotów halogenowych – z jednym, dwoma oraz trzema źródłami światła. Proste, ale wykonane z dbałością o każdy detal klosze zamocowane zostały na minimalistycznym prostym zawieszeniu. Wszystkie elementy można bez trudu skierować na dowolnie wybrany punkt. Lampy  dobrze prezentują się osobno, jak również zestawione w określone układy zgodnie z wizją projektanta. Daje to niekończące się możliwości aranżacyjne oraz szeroki wachlarz różnorodnych efektów – od delikatnych, punktowych podkreśleń, po prawdziwe instalacje świetlne. Unikalny design i ciekawa konstrukcja sprawiają, że produkt dodaje wnętrzu eleganckiego charakteru, bez niepotrzebnego przesytu i przepychu. Lampy zdadzą egzamin w każdym pomieszczeniu prywatnej przestrzeni domowej, a także w gabinetach, biurach czy innych wnętrzach komercyjnych.

Wnętrza nowoczesne tylko na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie chłodnych i surowych. Niezwykle ważną rolę w ostatecznym odbiorze spełnia odpowiednio dobrane oświetlenie. Kolekcja spotów halogenowych Mirim marki Nowodvorski Lighting to odpowiedź na potrzeby osób, które poszukują nienarzucającego się, a przy tym niezwykle funkcjonalnego oświetlenia o charakterystycznym dla tego stylu designie.

LAMPY MIRIM NOWODVORSKI LIGHTING

MIRIM I:

Wysokość: 11 cm

Odległość od ściany: 20 cm

Liczba źródeł światła: 1

Cena detaliczna:  83,03 zł brutto

MIRIM II:

Szerokość: 43,5 cm

Odległość od ściany: 20 cm

Liczba źródeł światła: 2

Cena detaliczna:  156,83 zł brutto

MIRIM III:

Szerokość: 60 cm

Odległość od ściany: 20 cm

Liczba źródeł światła: 3

Cena detaliczna:  202,95 zł brutto


Więcej na www.nowodvorski.com

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się