Wnętrze obsypane wzorami

1024 odwiedzin
23 Sep 2015

Wiosna to czas, w którym nabieramy odwagi do zmian. Projektanci największych domów mody prezentują nowe kolekcje i pomysły na sezon wiosna/lato, a my sami szukamy odmiany, zarówno w szafie, jak i najbliższym otoczeniu.

Znużeni zimową szarzyzną, śmielej sięgamy po mocne i nasycone kolory – w stroju i w aranżacji wnętrza. Podpowiadamy, jak szybko i łatwo stworzyć modny, wiosenny look we wnętrzu.

Postaw na kolor

Idealnym miejscem do kolorystycznych eksperymentów jest pokój dzienny, w którym możemy sobie pozwolić na odważniejsze decyzje i mocniejsze barwy. Typowe wiosenne kolory: wszystkie odcienie zielonego, żółty, czerwony a nawet różowy mogą ciekawie wpasować się we wnętrze salonu. Nasycone i intensywne, właściwie zestawione i użyte tworzą niepowtarzalne aranżacje, które ożywiają wystrój i dodają nam energii.

pasy_

Kwiaty: wzorzysta klasyka

Po wyborze dominującej kolorystki, możemy uzupełnić wystrój wzorami. Ilość powierzchni, na których możemy zastosować wzór jest praktycznie nieograniczona: wzorzyste tkaniny na obiciach, wykładziny i dywany, tapety, fototapety i naklejki ścienne, a także rolety. Do wzorów cieszących się największą popularnością wciąż możemy zaliczyć motywy florystyczne. Uniwersalne i kojarzące się z naturą, utrzymane w odpowiedniej kolorystyce pasują do każdego wystroju: eleganckiego, skandynawskiego, romantycznego czy prowansalskiego.

roze_

Graficzna awangarda na roletach

 – Dla szukających niestandardowych rozwiązań i możliwości wyrażenia siebie ciekawą propozycją jest zaprojektowanie własnej rolety. Oprócz kwiatów i ornamentów, można pokusić się o sięgnięcie po wzory graficzne: napisy, motywy geometryczne, pasy, kwadraty, trójkąty, a nawet zwierzęta. Odważna i mocno zarysowana grafika wprowadza do wnętrza powiew nowoczesności, a nietypowy wzór w kolorach uzupełniających wystrój to wyrazisty detal, który idealnie uzupełni całą aranżację. Dekorator Lotari to proste narzędzie, oferujące szeroki wybór wzorów, jednocześnie pozwalając na zmianę ich kolorystki, rodzaju ułożenia i wielkości. Istnieje również możliwość zrealizowania własnego, autorskiego pomysłu ze zdjęcia lub obrazka  – o nowych możliwościach w zakresie dekorowania rolet opowiada Liliana Kiekis-Kozica, ekspert firmy Franc Gardiner.

Nadchodzący sezon w modzie proponuje odważne zestawienia wzorów i zachęca do śmiałego łączenia groszków, pasków, kwiatów i motywów zwierzęcych. Rewolucja w szafie może zachęcić nas do eksperymentowania  we wnętrzu. Roleta umożliwia przeprowadzenie drobnej zmiany, niedużym kosztem i uzyskanie efektu, który znacząco odmieni wnętrze. Zielono, różowo, w stylu marynarskim czy geometrycznym? Zamiast czasochłonnego malowania ścian, czy kładzenia nowych tapet zmieńmy roletę i stwórzmy na wiosnę inspirujący wystrój, pełen fantazji i humoru.

Więcej na www.francgardiner.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się