Wnętrze szeroko otwarte - drzwi dwuskrzydłowe w klasycznej aranżacji

1036 odwiedzin
24 Sep 2015

Dworki, pałace i kamienice w dawnym stylu – to rodzaje budownictwa, które nieodmiennie kojarzą się z dużą przestrzenią wnętrz. Charakterystycznym dla nich rozwiązaniem, stosowanym dziś również w nowoczesnym budownictwie, są drzwi dwuskrzydłowe.

Tym, którzy chcą we wnętrzach swoich domów czy mieszkań osiągnąć podobny efekt, bogatą ofertę drzwi dwuskrzydłowych o unikalnej jakości proponuje Zakład Stolarki Budowlanej CAL z Suwałk.

Efekt amfilady, czyli szeregu połączonych ze sobą pomieszczeń, to rozwiązanie charakterystyczne dla budownictwa utrzymanego w tradycyjnym, dworskim stylu, bądź mieszkań w starych miejskich kamienicach. Ich wnętrza często wyposażone są w szersze od standardowych otwory drzwiowe, dzięki którym uzyskać można efektowną perspektywę – jest to koncepcja, na którą często decydują się również właściciele mieszkań w nowoczesnym budownictwie. Wyposażenie ich w stylowe drzwi dwuskrzydłowe dodatkowo zwiększy wrażenie wystroju pełnego klasycznej elegancji.

Nowa funkcjonalność wnętrza

- Dla drzwi dwuskrzydłowych nie ma praktycznie żadnych ograniczeń – zastosować je można w każdym pomieszczeniu. W nowoczesnym budownictwie drzwi tego typu oddzielają często wiatrołap od pozostałej części domu, mogą również stanowić wejście do salonu lub łączyć jadalnię z kuchnią bądź pokojem dziennym - mówi Czesław Suski, ekspert z Zakładu Stolarki Budowlanej CAL. Połączenie pomieszczeń za pomocą drzwi dwuskrzydłowych to podstawa uzyskania nowej funkcjonalności wnętrza. Dają one wrażenie znacznie większej przestrzeni, a jeśli zostaną wykonane w tradycyjnej stylizacji, nadadzą aranżacji tak pożądany przez miłośników klasyki pełen elegancji klimat domów naszych przodków.  

Szersze drzwi - planowanie

Zastosowanie drzwi dwuskrzydłowych wymaga odpowiedniego przygotowania. – Rozwiązanie to należy zaplanować już na etapie projektowania domu czy mieszkania – warto już wówczas wybrać producenta oraz model drzwi tak, by dostosować rozmiar wykonywanych otworów w murze do ich ostatecznego rozmiaru – radzi Czesław Suski. – Jeśli mają to być drzwi przesuwne, dla lepszego efektu warto umieścić je wewnątrz ściany, co również wymaga przewidzenia już na etapie budowy – dodaje. Wybierając ich model pamiętajmy o tym, jaki efekt chcemy uzyskać – jeśli planujemy klasyczną, elegancką aranżację, postawmy na przeszklone drzwi w barwach drewna, natomiast z myślą o wnętrzu nowoczesnym zaplanujmy wykonanie ich w pasującym do tego wnętrza kolorze. – Nie wszyscy producenci mają w swojej ofercie modele drzwi dwuskrzydłowych – należy o tym pamiętać, jeśli wybieramy komplet drzwi do wszystkich pomieszczeń na etapie projektowania domu. Właściwy wybór pomoże bowiem nie tylko wykonać prace przygotowawcze, lecz również uniknąć późniejszych rozczarowań – dodaje Czesław Suski.

Jakość na wejście

Szczególnie cennymi cechami w przypadku drzwi dwuskrzydłowych jest solidność wykonania, a także stabilność kształtu i wymiaru – ich skrzydła muszą bowiem dokładnie do siebie pasować przez cały okres eksploatacji. Drzwi o takiej jakości oferuje swoim klientom suwalski Zakład Stolarki Budowlanej CAL – pochodzące z Kolekcji Stylowej skrzydła Opera, Menuet i Arabeska przygotowywane są bowiem z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Wykonane w 100% z dębowego drewna, z indywidualnie dobranego materiału, ręcznie wykańczane skrzydła nie tylko stanowią gwarancję długoletniej trwałości, lecz również – pozwalają na osiągnięcie unikalnego efektu wnętrza pełnego elegancji. Producent oferuje przygotowanie w wersji dwuskrzydłowej dowolnych ich modeli – zarówno pełnych, jak i z różną liczbą przeszkleń, dopasowanych do określonych rozmiarów otworów w murze. Bez problemu dopasujemy również do nich pozostałe, tradycyjne skrzydła – tak, by zachować spójność aranżacji wnętrza naszego domu lub mieszkania.

Model: Drzwi dwuskrzydłowe OPERA

Seria: Kolekcja Stylowa

Producent: Zakład Stolarki Budowlanej CAL

Cena brutto: od 8 300 zł (dla drzwi dwuskrzydłowych chowanych w ścianie)

Więcej na www.drzwi-cal.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się