Wnętrze z turkusową głębią

1134 odwiedzin
24 Sep 2015

Lato za nami, co w praktyce oznacza coraz mniej chwil spędzonych na wolnym powietrzu. Warto zatem zadbać, aby wakacyjny klimat panował w naszych domach również, gdy nastaną chłodniejsze dni.

Najlepiej podążyć śladem architektów wnętrz, którzy rezultat taki uzyskują poprzez wprowadzenie do pomieszczeń odpowiednich kolorów – świeżych i jasnych. Z turkusową kolekcją lamp ALICE turquoise urlopowy nastój będzie nam towarzyszył przez cały rok, a efektem będą słoneczne i przytulne aranżacje.

Popyt na turkus we wnętrzach stale wzrasta. Duży wybór elementów dekoracyjnych umożliwia na szczęście wcielenie w życie konceptów z użyciem tego koloru.  Swobodne przejście od pomysłu do realizacji ułatwi kolekcja lamp ALICE turquoise. Składająca się aż z 6 opraw oświetleniowych – 3 zwisów, lampki biurkowej, kinkietu i lampy stojącej turkusowa seria zamieni każde wnętrze w przestrzeń jasną i gustowną, skłaniającą do relaksu w domowym zaciszu.


Najszlachetniejszy wśród kolorów

Turkus to ceniony kamień ozdobny, służący do wyrobu artystycznej biżuterii i drobnej galanterii. Pochodzący od niego kolor stał się inspiracją do stworzenia najnowszej kolekcji lamp ALICE turquoise. Oprawy zaprojektowane w duchu nowoczesnego minimalizmu za sprawą abażurów w kształcie walca w przepięknym turkusowym  odcieniu pomogą urządzić dom w zgodzie z najnowszymi trendami. Turkus stanowiący zielony odcień cyjanu, jednym kojarzący się z zielonym, jeszcze innym z niebieskim, jest bardzo ceniony  przez architektów wnętrz. Bez względu na subiektywne odczucia co do palety barw każdy przyzna, że  odcień ten niesie ze sobą wrażenie czystości, przejrzystości, młodości i delikatności pasuje do każdej aranżacji.  Turkus  lubi  towarzystwo mocnych kolorów – żółtego, czerwieni, szmaragdowego, pomarańczowego, z drugiej strony komponuje się przepięknie z bielą, miętą nadając całości kompozycji nieco bajkowego i romantycznego wyrazu.

Turkusowa kolekcja

W psychologii koloru - turkusowy – symbolizuje energię, inspiruje do dokonywania zmian. Nowa kolekcja lamp Alice turquoise może stać się zatem bodźcem do przeprowadzenia metamorfozy we wnętrzach własnych domów. Turkusowy poprawia samopoczucie, kojarzy się z entuzjazmem, wprowadza z pewnością przytulny nastrój.  Kolekcja ALICE turquoise składa się z 6 opraw oświetleniowych, sprawiając iż efekt zgranej aranżacji jest nietrudny do uzyskania. Zwisy z serii ALICE turquoise sprawdzą się jako główne źródło światła w pomieszczeniu – ciepły blask wydobywający się z wnętrza abażurów doskonale rozjaśni duży pokój dzienny czy sypialnię. Zwisy dostępne są w dwóch rozmiarach M i L, a także w wersji

z podwójnym źródłem światła, ułatwiając tym samym dobór natężenie oświetlenia do naszych potrzeb. Ozdobę samą w sobie stanowić będzie mierząca 205 cm lampa podłogowa ustawiona

w rogu salonu lub obok sofy czy fotela. Lampka biurkowa i kinkiet jako uzupełnienie kolekcji ułatwią zadanie osobie starającej się o zgraną i spójną kompozycję.

Kolor turkusowy kojarzy sie z wolnością i otwartą przestrzenią. Wybierany zazwyczaj przez osoby ceniące aktywność i wypoczynek idealnie wpisuje się w wystrój wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym. Turkusowa kolekcja lamp ALICE turquoise sprawi, ze poczujemy letni klimat nawet jesienną porą roku, a nasz dom stanie się ulubionym miejscem wypoczynku.

Kolekcja ALICE turquoise

ALICE turquoise I zwis M

Wysokość: 82 cm

Średnica: 37 cm

Sugerowana cena detaliczna: 143,91 zł

1 x E 27

Max 100 W

ALICE turquoise II zwis M

Wysokość: 66 cm

Szerokość: 95 cm

Sugerowana cena detaliczna: 289,67 zł

2 x E 27

Max 100 W

ALICE turquoise I zwis L

Wysokość: 85 cm

Średnica: 47 cm

Sugerowana cena detaliczna: 186,35 zł

1 x E 27

Max 100 W

ALICE turquoise I podłogowa

Wysokość: 205 cm

Szerokość: 186 cm

Sugerowana cena detaliczna: 488,93 zł

1 x E 27

Max 100 W

ALICE turquoise I biurkowa

Wysokość: 55 cm

Szerokość: 51 cm

Sugerowana cena detaliczna: 169,74 zł

1 x E 27

Max 60 W

ALICE turquoise I kinkiet

Wysokość: 42 cm

Odległość od ściany: 45 cm

Sugerowana cena detaliczna: 165,13 zł

1 x E 27

Max 60 W

Materiały: stal lakierowana, abażur

Więcej na temat oświetlenia na www.nowodvorski.com

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się