Wszechstronność toalet Duravit

727 odwiedzin
28 Oct 2019

Bogata różnorodność modeli dostępnych toalet w ofercie marki Duravit pozwala zastosowanie ich w każdej łazience – niezależnie od przeznaczenia jak i stylu, w jakim jest urządzona.Każdy styl, w jakim urządzona jest łazienka, dyktuje własny sposób wykończenia. Nie możemy zamontować takiej samej toalety w nowoczesnej łazience i tej urządzonej w wiejskim stylu. To samo dotyczy przeznaczenia. Inną toaletę wybierzemy do łazienki rodzinnej, dla gości czy do męskiej garsoniery. 


Starck1_Duravit


Przewodnik po stylach


W łazience urządzonej w stylu  rustykalnym czy wiejskim sprawdzą się toalety stojące. Idealnym modelem będzie ten z serii 1930 – absolutny klasyk łazienkowy o charakterystycznej formie ośmiokąta. Nada pomieszczeniu ponadczasowej elegancji. Polecany jest również do wytwornych łazienek w stylu klasycznym. Toalety te sprzedawane są w zestawach z ceramiczną spłuczką (z pojemnością spłukiwania rzędu 6 l.). Dla osób preferujących toalety wiszące, w klasycznej łazience dobrze odnajdzie się również Me by Starck. Prosta, obła, idealnie proporcjonalna forma, pozwala na szerokie zastosowanie tego modelu, również w łazienkach inspirowanych naturą. Zupełnym przeciwieństwem dla tej toalety będzie Vero Air, o bardzo prostej, geometrycznej,  prostokątnej formie. Charakterystyczny kształt sprawia, że produkty z tej serii są bestsellerami wśród oferty marki Duravit. Z kolei w nowoczesnej, wręcz industrialnej wspaniale zaprezentuje się toaleta z najnowszej serii Viu. Idealnie współgra tutaj surowa geometria miski z delikatnym kształtem wnętrza. Wyrafinowane detale i ciekawe kombinacje materiałów zostały perfekcyjnie zaprojektowane aż do ostatniego szczegółu, tworząc harmonijną całość. Przyciski umieszczone po bokach umożliwiają łatwe wypięcie deski, ułatwiając czyszczenie. We wnętrzu utrzymanym w nowoczesnym stylu bardzo dobrze będzie prezentował się szklany przycisk spłukujący. Decydując się natomiast na bardziej awangardowe wykończenie pomieszczenia, warto wybrać toaletę z najnowszej serii Happy D.2 Plus w kolorze antracytowym. Minimalistyczna forma w połączeniu z niespotykanym, efektownym kolorem zrobi niezwykle wrażenie. Całość dopełnią łazienkowe akcesoria z kolekcji Starck T również w tym samym kolorze.


Seria_Viu_DuravitRodzinna czy dla gości?


Łazienka rodzinna musi spełniać wymagania wszystkich mieszkańców domu, i tych małych i dużych. A przecież każdy ma swoje indywidualne potrzeby i życzenia. Nierzadko wymaga kompromisów. Aranżując ją koniecznie trzeba mieć na uwadze zarówno jej funkcjonalność, ponadczasowość jak i trwałość oraz łatwość w utrzymaniu czystości. Na szczęście z produktami Duravit doskonale udaje się osiągnąć te cele. Ich wysoka jakość zapewnia długoletnią eksploatację, a proste i bezkołnierzowe miski  z możliwością pokrycia antybakteryjną glazurą ceramiczną HygieneGlaze  są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Szczególnie polecane są toalety z deskami wolnoopadającymi. W rodzinnej łazience dobrze będzie wyglądała toaleta Happy D.2 Plus o archetypowym otwartym owalu Happy D. Idealnie wpisują się również produkty zaprojektowane przez Philippe Starcka jak Me by Starck czy Starck 3. 


Seria_Happy_D.2_Plus_Duravit


W przypadku łazienek dla gości można bardziej zaszaleć i pokusić się na nowoczesne, wręcz awangardowe modele. W takich pomieszczeniach dobrze sprawdzają się również toalety w innych kolorach niż biały. 


Dla pani lub pana


Urządzając mieszkanie tylko dla siebie, łazienkę aranżujemy zgodnie z własnymi upodobaniami i przyzwyczajeniami. Z pewnością ta, z której będzie korzystała kobieta będzie się znacznie różniła od tej dla mężczyzny. Panie zwykle preferują bardziej subtelne kolory i kształty. Idealną propozycją będzie toaleta z serii Happy D.2 Plus. W połączeniu z umywalką nablatową o wyraźnych liniach, z pasującymi konsolami i dopasowanymi półwysokimi szafkami oraz okrągłymi lustrami, będą tworzyły idealnie zharmonizowaną przestrzeń łazienki. 


Seria_1930_Duravit


Z kolei w męskiej garsonierze idealnie sprawdzi się toaleta z serii P3 Comfort. W przypadku miski toaletowej wiszącej z zakrytym mocowaniem DuraFix podkreślone jest jednolite wzornictwo. Innowacyjna technologia spłukiwania Duravit Rimless® zapewnia znakomitą skuteczność spłukiwania, nawet przy użyciu niewielkiej ilości wody, natomiast otwarty rant spłukujący miski sprawia, że jest ona szczególnie łatwa do utrzymania w czystości. 


P3_Duravit


W każdej łazience natomiast sprawdzi się toaleta z deską myjącą, którą można dokupić osobno. 

Więcej informacji na stronie: www.duravit.pl

Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się