Zlewy wielofunkcyjne

870 odwiedzin
25 Sep 2015

Po wielofunkcyjnych robotach kuchennych, które siekają, mieszają, kruszą i wyciskają Polacy zapragnęli jeszcze bardziej ułatwić sobie życie w kuchni. Rynek odpowiedział na te potrzeby bardzo szybko i w roku 2012 wielu producentów zaczęło wprowadzać do ofert wielofunkcyjne… zlewozmywaki.

Kto je najchętniej kupował w 2012 roku?  Mieszkańcy bloków z bardzo małymi kuchniami, którzy potrzebowali większej przestrzeni użytkowej lub właściciele nowoczesnych domów, którzy dostrzegli w nich ciekawy element designerski.  

Małe oddzielne kuchnie w dużej części bloków z początku lat 70-tych  trzeba urządzać z prawdziwym pomysłem, by zyskać w nich dodatkową przestrzeń. Z pomocą przychodzą wtedy akcesoria mocowane na magnesach lub relingach, które uwalniają przestrzeń blatową oraz właśnie  wielofunkcyjne zlewy, które także ją odciążają, przejmując funkcję blatu, stojaka na noże czy pojemnika na drobne akcesoria do zmywania.Wybór wielofunkcyjnych zlewów w tym roku był ogromny, zarówno wśród zlewozmywaków stalowych i jak i granitowych. Oto dwa najciekawsze modele 2012 roku z oferty Kuchinox:  

Puerto, zlewozmywak granitowy marki Laveo

Puerto został stworzony z myślą o małych kuchniach, gdzie przestrzeń blatowa jest ograniczona. Ze względu na szerokie warianty użytkowe jest swoistym "przedłużeniem blatu". Ociekacz podzielono tu na dwie części - regularną i obniżoną, na których można kłaść różne rodzaje żywności, np. na jego górnej części umyte owoce, na dolnej rozmrażające się mięso – w tym samym czasie. Opcjonalnie jest sprzedawany z deską wpasowaną idealnie w komorę, która pozwala używać przestrzeni zmywania do krojenia lub siekania, co zastępuje użytkownikowi blat.  

Puerto to zlewozmywak wpuszczany, który został wykonany z opatentowanej mieszanki granitowej, którą stanowią w 80 proc. minerały, w 20 żywice poliestrowe, gwarantujące mu wysoką odporność na uderzenia i różnicę temperatur.

Fargo, zlewozmywak stalowy Kuchinox

Fargo wykonany jest z wysokiej jakości stali szlachetnej  i posiada powierzchnię z mikrolnu – wykończenia nowej generacji, które pozwala na łatwiejsze utrzymanie zlewu w czystości.  Posiada stojak na noże oraz ociekacz, na którym można położyć deskę do krojenia, by dokonywać tam rewolucji kulinarnych. Został też dodatkowo wyposażony w wyjmowany pojemnik, który można wykorzystywać jako kosz na drobne odpady lub jako miejsce przechowywania akcesoriów do zmywania: gąbek, ścierek, druciaków i mydła do rąk, przydatnego po zmyciu naczyń.  To właśnie ten ostatni atrybut powoduje, że blat w okolicy strefy zmywania wygląda estetyczniej. Zlew ma wymiary 78 x 45 cm i posiada elegancki odpływ 3,5 cala.

Więcej na www.kuchinox.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się