Ekologiczne podłogi PURLINE marki wineo – bezpieczne i zdrowe z natury

2624 odwiedzin
07 Apr 2021

W dzisiejszych czasach wybór bezpiecznych, ekologicznych materiałów do aranżacji przestrzeni nie jest tylko modą, ale kwestią odpowiedzialności. Coraz więcej ludzi zdaje sobie bowiem sprawę, że komfort, samopoczucie i zdrowie domowników w dużej mierze zależą właśnie od surowców, które na co dzień nas otaczają. Nowoczesne podłogi elastyczne PURLINE marki wineo to przykład produktów, które stworzone zostały z myślą o świadomych użytkownikach, poszukujących rozwiązań bezpiecznych i przyjaznych naturze, a jednocześnie funkcjonalnych, trwałych i estetycznych. 

Niektórzy ludzie określają dom jako swoją twierdzę, inni nazywają go spokojną przystanią, jednak wszyscy  zgadzają się, że własne lokum musi być przede wszystkim bezpieczne. Pod tym pojęciem kryje się zarówno ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, jak i brak zagrożeń czy szkodliwych dla zdrowia materiałów wewnątrz budynku. Wybierając nowoczesne podłogi PURLINE marki wineo można mieć pewność, że stawia się na produkt ekologiczny, bezwonny i niskoemisyjny, a co za tym idzie – bezpieczny dla zdrowia domowników. Sekret wyjątkowych właściwości tego typu nawierzchni tkwi w głównym składniku, wykorzystywanym do ich produkcji, czyli ecuranie. Ten innowacyjny kompozyt niemal w 100% wytwarzany jest z naturalnych składników, takich jak olej rzepakowy, olej rycynowy i kreda, dzięki czemu spełnia najwyższe, ekologiczne standardy. Nie tylko polskie czy niemieckie, ale również skandynawskie, gdzie do kwestii środowiskowych przykłada się niezwykle dużą wagę. Najlepszym dowodem na to, że podłogi PURLINE są ekologiczne, zdrowe, bezpieczne i produkowane z nadających się do recyklingu materiałów są liczne atesty i nagrody, którymi mogą się one poszczycić. Wśród nich znalazły się między innymi: certyfikat cradle to cradle, znak „Blauer Engel”, Declare Label czy też certyfikat Greenguard, nadawany jedynie produktom spełniającym najbardziej rygorystyczne i kompleksowe wymagania dotyczące emisji lotnych związków organicznych. Biopodłogi elastyczne marki wineo doceniane są również przez organizacje i instytuty, związane z segmentem zrównoważonego budownictwa, czego potwierdzeniem są na przykład certyfikaty BREEAM, LEED, WELL czy też Floor Score. W praktyce oznacza to, że nawierzchnie PURLINE rekomendowane są nie tylko do prywatnych domów i mieszkań, ale również do tak wymagających obiektów, jak szpitale, domy seniorów, żłobki i przedszkola. 

Ekologia w parze z funkcjonalnością

Dom jest miejscem, w którym spędzamy znaczną część swojego życia, dlatego też musi być przestrzenią nie tylko bezpieczną, ale również funkcjonalną. W temacie podłogi oznacza to przede wszystkim maksymalną trwałość i łatwość do utrzymania w czystości. Dodatkowo, produkty PURLINE marki wineo, w tym tegoroczne nowości z kolekcji wineo 1200, charakteryzują się odpornością na promieniowanie UV, a ich miękka i elastyczna powierzchnia jest ciepła, cicha i niezwykle przyjazna dla stóp, a także bezpieczna dla stawów i antypoślizgowa. Swobodnie można więc się na niej bawić, ćwiczyć czy spacerować boso, nawet w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienka. Warto tutaj dodać, że biopodłogi PURLINE z kolekcji wineo 1200 dostępne są w trzech wariantach, do montażu na click, klejenia i Multi-Layer, dzięki czemu bez trudu można wybrać opcję najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb. Co więcej, w każdej z tych wersji podłoga posiada 4-stronną fugę, co sprawia, że wygląd nawierzchni jest niezwykle autentyczny i spełnia najwyższe standardy estetyczne. 

Dodatkowe informacje o produktach marki wineo dostępne są na stronie internetowej: https://www.wineo-polska.pl/

Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się