Funkcjonalne i bezpieczne schody na strych

1576 odwiedzin
09 pa¼ 2018

Mimo że najczęściej budowane obecnie domy jednorodzinne to dwupoziomowe konstrukcje z poddaszem użytkowym, wciąż mamy wiele budynków posiadających powierzchnię niemieszkalną w postaci strychu. Są to starsze domy, w których strych był standardem nawet przy niewielkiej powierzchni oraz nowe parterowe budowle, zarówno te bardzo nowoczesne, jak i wznoszone na kształt dawnych dworków. Dom, w którym życie toczy się na jednym poziomie ma wiele zalet, a większość strychów nadaje się do adaptacji na mieszkanie, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Jednak dopóki strych pełni funkcję magazynowo-gospodarczą i nie jest intensywnie eksploatowany, najrozsądniejszym połączeniem go z resztą mieszkania wydają się składane schody. Drabinka chowana w suficie nie zabiera niepotrzebnie miejsca w czasie, gdy z niej nie korzystamy, przez co schody takie możemy zamontować w dowolnym pomieszczeniu – nie tylko w przedpokoju, ale nawet w salonie czy kuchni. Jeszcze większą zaletą jest fakt, że zamykana, szczelna klapa skutecznie izoluje wyższy poziom i chroni przed „uciekaniem” ciepłego powietrza na niezamieszkały strych oraz przenikaniem chłodu z góry.


W ofercie firmy 4iQ znajdziemy wiele modeli schodów strychowych, które najlepiej dopasujemy do naszych potrzeb oraz środków finansowych, jakie chcemy przeznaczyć na ten cel, choć warto zauważyć, że w porównaniu z innymi kosztami wiążącymi się z budową i wyposażaniem domu jest to stosunkowo nieduży wydatek.

Termo


4iQ_Termo aranzacja


4iQ_TERMO_3STermo to podstawowy model w ofercie producenta. Sosnową składaną drabinkę, ładnie wyglądającą we wnętrzach w każdym stylu, na czas, gdy nie jest użytkowana, schowamy w skrzyni, znajdującej się za estetyczną, szczelną klapą.


Extra


4iQ_EXTRA_4S_porecz


Schody o grubszej, ocieplanej klapie, wyposażone w metalową poręcz w górnej części. Drabinka, zależnie od wariantu, składa się z trzech lub czterech elementów. Sosnowe stopnie, wykonane z materiału najwyższej jakości, tak jak i w innych modelach, posiadają antypoślizgowy profil gwarantujący bezpieczne użytkowanie.


Energy


4iQ_ENERGY_3S_porecz


Model pośredni między Termo a Extra. 


Extreme


4iQ_EXTREME_3S


Schody o najwyższej termoizolacyjności. Klapa zamykająca otwór wejściowy ma prawie 8 centymetrów grubości i gwarantuje doskonałą szczelność. Model ten jest nieco droższy od pozostałych, ale wydatek powinien szybko się zwrócić w postaci niższych rachunków za ogrzewanie.


Stallux


4IQ schody strychowe Stallux


Schody te zostały wykonane z metalu, który jest materiałem trwalszym niż drewno. Jedynie stopnie są sosnowe. Drabinka z metalowymi bokami szczególnie korzystnie wygląda we wnętrzach minimalistycznych i tych zaaranżowanych w modnym stylu industrialnym.


Przeciwpożarowe Fire EI2


4iQ_Przeciwpożarowe Fire EI2


Zarówno stalowa nożycowa drabinka, jak i klapa, posiadają odporność ogniową rzędu 60 minut. Maksymalna wysokość schodów to 320 centymetrów, a jej regulacji dokonujemy poprzez odejmowanie stopni. Jest to model najdroższy, ale w istotny sposób zwiększający bezpieczeństwo użytkowania budynku, dlatego warto go zamontować nawet tam, gdzie nie wymagają tego przepisy.


Wszystkie schody 4iQ są certyfikowane i wytrzymują obciążenie do 150 kilogramów. Doskonałą szczelność między klapą a ościeżnicą zapewnia specjalna uszczelka zamontowana w skrzyni. Dostępne są w różnych rozmiarach skrzyń, na indywidualne zamówienie – także nietypowych. Wyposażono je w pręt otwierający zamek oraz praktyczne stopki silikonowe zabezpieczające podłogę przed zarysowaniem, a drabinę przed poślizgiem.


Więcej informacji na stronie: 4iq.com.pl

Ostatnia modyfikacja: 09 pa 2018
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się