Podłogi dębowe lite i ręcznie postarzane

891 odwiedzin
24 Sep 2015

Dąb – symbol siły – to wykorzystywany od tysięcy lat solidny budulec. Jeden z najbardziej cenionych, także w branży podłóg drewnianych. Dębowe powierzchnie cieszą się ogromną popularnością, nie tylko ze względu na swoją wytrzymałość, ale także na możliwość wyboru jednej z licznych dębowych wariacji.

W tym sezonie na szczególną uwagę zasługują dębowe podłogi lite i ręcznie postarzane.


Klasyka w najlepszym wydaniu

Stale utrzymujące się zainteresowanie dębowymi podłogami nie jest przypadkowe. Z jednej strony charakteryzują się one wysoką wytrzymałością oraz ciekawym usłojeniem, z drugiej – naturalną klasyczną stylistyką i niezobowiązującą elegancją. Nie bez znaczenia jest również fakt stosunkowo łatwej dostępności surowca w naszym klimacie. Znanych jest ok. 200 gatunków drzew dębowych.

- Barwa, piękny charakter słoi i dyskretny, rustykalny charakter dębu to jedne z jego największych atutów. Stąd też tak często surowiec ten wykorzystywany jest do produkcji najszlachetniejszych drewnianych podłóg – zwraca uwagę Piotr Wójcikiewicz, Product Manager w firmie Baltic Wood. – Co więcej kolory dębu są intensywne, brązowe, w dużej ilości odcieni. Pod wpływem słonecznego światła lekko ciemnieją, nabierając głębi. Stąd też podłoga dębowa z upływem lat nabiera wdzięku i nowego charakteru.

W krainie dębowych wariacji

Drewno dębu jest wdzięcznym materiałem do uszlachetniania. Dzięki temu miłośnicy podłóg z tego surowca mogą wybierać do woli między powierzchniami wykończonymi kolorowymi bejcami, olejami (np. ekologicznymi, UV; bezbarwnymi lub kolorowymi), lakierami (np. matowym lub półmatowym), czy też dębowymi podłogami dodatkowo fazowanymi.

 

n°7 Pinot Noir - Selection du Sommelier

Pinot Noir - Selection du Sommelier. Fot. Baltic Wood

Te różnorodne uszlachetnienia świetnie sprawdzają się w przypadku podłóg litych. Dla przykładu wszystkie powierzchnie kompozycji z kolekcji Baltic Wood – Sélection du Sommelier zostały uszlachetnione barwnymi olejami ekologicznymi (bursztynowym, białym, ciemnobrązowym, szarym, jasnobrązowym czy grafitowobrązowym) lub eleganckim lakierem matowym. Dodatkowo elegancka mikrofaza występuje na każdym boku deski!

Powierzchnie podłóg litych Sélection du Sommelier zostały poddane również procesowi szczotkowania, na który powinni zwrócić szczególną uwagę miłośnicy nowatorskich rozwiązań. Proces ten polega na szczotkowaniu wierzchniej warstwy drewna oraz wybieraniu z niej najbardziej miękkich części słojów rocznych. Dzięki temu podkreślona zostaje naturalna struktura drewna. Jest ona nie tylko lepiej widoczna, ale także wyraźnie wyczuwalna w dotyku.

Dąb artystycznie postarzany

Ręcznie postarzane dębowe podłogi to natomiast rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie niepowtarzalność. Tego typu propozycją jest kolekcja Timeless Collection™ firmy Baltic Wood. To 6 dębowych podłóg, których artystycznie postarzane powierzchnie są dziełem ludzkich rąk. Dzięki temu, każda z desek to odrębna historia pełna wspomnień i emocji.

Bursztynowa Komnata_Timeless Collection_Baltic Wood

Bursztynowa Komnata Timeless Collection. Fot. Baltic Wood

Misterna praca rąk człowieka zachwyca wyrafinowanymi efektami, m.in. heblowaniem i szczotkowaniem, charakterystycznymi zacięciami, efektem „kornika" czy misterną, 4-stronną – również wykonaną ręcznie – fazą. Ujmuje także wyjątkową rustykalną selekcją i modną kolorystyką. Do wyboru oleje naturalne w barwach: od lekko białej, bursztynowej, aż po mistyczną, niemal czarną.

Więcej na: www.selection.balticwood.plwww.timeless.balticwood.pl

Galeria:
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły:


Zapisz się
do naszego
newslettera

Powyższe pole jest puste. Wpisz swój adres e-mail, po czym kliknij Zapisz się